Teavikute pakiautomaati tellimise teenuse kord

Kinnitatud raamatukogu direktori 08.01.2021 korraldusega nr 1

Redaktsiooni jõustumise kuupäev: 08.01.2021

1. Teenust osutatakse Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu lugejaks registreeritud üle 16-aastastele lugejatele, kellel ei ole raamatukogu ees võlgnevusi.

1.1 Tellida saab Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu (Akadeemia tee 1, Tallinn) teavikuid, mille staatus e-kataloogis ESTER on „KOHAL“. Ei saa tellida TalTech EMERA, Tartu kolledži ja Virumaa kolledži rk asukohaga raamatuid.

1.2 Kui sama raamatut soovib mitu lugejat, laenatakse raamat sellele, kelle tellimus laekus raamatukokku esimesena.

1.3 Teavikuid saab DPD pakiautomaatidesse tellida Eesti Vabariigi piires.

2. Lugeja:
2.1 esitab tellimuse raamatukogu veebilehel avaldatud veebivormi kaudu;
2.2 tasub paki saatmise kulu TalTechi raamatukogu töötaja saadetud tellimuse kinnituse e-kirja alusel;
2.3 on kohustatud paki hoiutähtaja jooksul (7 päeva) pakiautomaadist välja võtma;
2.3.1 väljavõtmise tähtaja ületanud pakid tagastab DPD raamatukogule ning lugeja on kohustatud tasuma raamatukogule paki tagastamisega tekitatud kulu.

3. Raamatukogutöötaja:
3.1 võtab tellimuse vastu, vaatab, kas raamatud on saadaval, reserveerib need lugejale ning saadab lugejale kinnituse tellimuse saamise kohta ja pangarekvisiidid teenuse eest tasumiseks;
3.2 kui paki saatmise tasu laekub raamatukogu kontole, laenab raamatud lugejakontole;
3.3 pakib raamatud ja lisab sedeli tagastustähtajaga;
3.4 vormistab tellimuse DPD iseteeninduskeskkonnas, prindib ja kleebib pakile aadressisedeli ja saadab kullerile kutse paki viimiseks pakiautomaati.

3.5 Raamatukogutöötajal on õigus lisada lugejakontole arve raamatukogule paki tagastamisega tekitatud kulu kohta.

4. Raamatukogule „Pickup and Return“ teenust osutav DPD Eesti AS (DPD):
4.1 tuleb raamatukogu kutsel pakile järele E-R kokkulepitud kellaajal;
4.2 saadab tellijale teavituse paki saabumisest pakiautomaati SMS-i või e-posti teel.

5. Raamatud võib tagastada Tehnikaülikooli raamatukokku (Akadeemia tee 1, 12616 Tallinn) kohale tuues, saata postipakiga või kulleriga (lugeja kulul).

5.1 Teavikud tuleb tagastada tagastamistähtaja jooksul. Tähtajaks tagastamata teaviku eest võetakse viivist vastavalt kehtestatud korrale.

5.2 Kulleriga saatmisel tuleb pakile märkida raamatukogu lahtiolekuajad.