Roheteemade ning prioriteetsete arendussuundade meedianähtavus

Definitsioon
Mõõdik näitab Tehnikaülikooli sisuliste meediakajastuste arvu Eesti Eesti klassikalises meedias (tele, raadio, trükimeedia ja veeb) roheteemade ja rohestrateegia arendussuundade kohta.
Millistest andmetest koosneb
Andmed saadakse meediamonitooringu keskkonnast Station ja nende poolt kord aastas koostatavast rohevaldkonna meediakajastuste analüüsist.
Metoodika

Station monitoorib kindlaid märksõnu, mis seostuvad TalTechi roheteemadega. Kajastust arvestatakse ainult juhul, kui see on olnud sisuline ja mitte möödaminnes maining. Tulemuslikkuse hindamisel võetakse arvesse subjektiivset hinnangut kanalite kohta, kus kajastused on ilmunud. Mida rohkem üleriigilisi ja suurema auditooriumiga kanaleid, seda mõjusam on olnud kajastus.

Analüüsitakse kõiki klassikalises meedias ilmunud sisutükke kindlal ajaperioodil, kus on mainitud nii Tallinna Tehnikaülikooli kui ka vastavaid märksõnu.

Näitaja uuendamine
II kvartal, kord aastas.