Täiendavad tingimused majandusteaduskonna kaudu ülikooli immatrikuleerimisel, taasimmatrikuleerimisel ja õppekava vahetusel

Kinnitatud dekaani 25.09.2024 korraldusega nr 1-24/238

1. Majandusteaduskonna kaudu ülikooli immatrikuleerimise, taasimmatrikuleerimise ning õppekava vahetamise täiendavad tingimused:

1.1 Ärindus (TABB):
Sooritatud on vähemalt 30 EAP ulatuses ärinduse õppekavasse sobivaid aineid, sealhulgas 24 EAP ulatuses aineid, mis kuuluvad ärinduse õppekava P1 või P2 moodulisse (või on õpiväljundite osas nendega vastavuses), kusjuures mainitud P1 või P2 mooduli õpisoorituste kaalutud keskhinne (edaspidi: KKH) on vähemalt 3,0. Eesti keele riigieksami tulemus on vähemalt 55 punkti või eesti keel teise keelena riigieksami tulemus on vähemalt 75 punkti.
Alates 2025/2026 õppeaastast Ärinduse (TABB) õppekavale teaduskonna kaudu immatrikuleerimist ning õppekava vahetust ei toimu.
1.2 Rakenduslik majandusteadus (TAAB):
Eelnevate õpisoorituste kaalutud keskhinne on vähemalt 3,0 ning eesti keele riigieksami tulemus on vähemalt 55 punkti või riigieksami eesti keel teise keelena tulemus on vähemalt 75 punkti.
1.3 Avalik haldus ja riigiteadused (HAAB):
Eelnevate õpisoorituste KKH on vähemalt 3,0 ning eesti keele riigieksami tulemus on vähemalt 55 punkti või riigieksami eesti keel teise keelena tulemus on vähemalt 75 punkti.
1.4 Avaliku sektori juhtimine ja innovatsioon (HAAM):
Eelnevate õpisoorituste KKH on vähemalt 4.0 ning positiivne tulemus programmijuhiga vestlusest.
1.5 Kõikidel ülejäänud majandusteaduskonna õppekavadel:
Eelnevate õpisoorituste KKH on vähemalt 3,0.

2. Täiendavast immatrikuleerimisest, taasimmatrikuleerimisest ning õppekava vahetusest keeldub ülikool dekaani ettepanekul, kui isikul on ülikooli ees rahalisi võlgnevusi ja/või ta on viimase kolme aasta jooksul alates immatrikuleerimise avalduse esitamisest rikkunud akadeemilisi tavasid üliõpilase, täiendusõppuri, õppuri või eksternina.