1. Ainevaldkondliku pädevuse komisjon (edaspidi komisjon) on akadeemiline kogu, mis hindab ja kinnitab ainevaldkondliku pädevuse õppeaine asendamise õppekavades ning teeb vajadusel õppeprorektorile ettepanekuid pädevuse uuendamiseks.
2. Komisjoni kuulub igast teaduskonnast ja Eesti Mereakadeemiast üks esindaja, sh komisjoni esimees (edaspidi ka esimees). Iga teaduskonna ja Eesti Mereakadeemia esindajal on üks hääl.
3. Komisjon lähtub oma töös õppeprorektori 14.10.2024 korralduse nr 179 lisades sätestatud ainevaldkondlike pädevuste eesmärkidest, õpiväljunditest ja muudest suunistest.
4. Komisjoni töövorm on koosolek, arutelu e-kirja teel või teavitus.
5. Komisjoni esimehe ainuisikulised otsused:
5.1. Esimees veendub, et talle esitatud dokumendid (ainevaldkondlikke pädevusi katvate õppeainete hindamise taotlus ja asendatava õppeaine või õppeainete laiendatud ainekava(d)) on piisavad ja protsessiga saab edasi liikuda.
5.2. Esimees otsustab, kas kinnitab programmijuhi esitatud õppeaine(d) ise või kutsub selleks kokku ainevaldkondliku pädevuse komisjoni koosoleku.
6. Komisjoni otsused:
6.1. Komisjon on otsustusvõimeline, kui koosolekul osaleb üle poole komisjoni liikmetest. Nõutud kvoorumi puudumisel kutsub esimees esimesel võimalusel kokku uue koosoleku.
6.2. Koosolekust osa võtmiseks võib komisjoni liige kasutada infotehnoloogilisi vahendeid. Kui komisjoni liige ei saa koosolekul osaleda, võib ta esitada esimehele elektroonselt hinnanguid, soovitusi ja ettepanekuid hiljemalt kolm päeva enne koosoleku toimumist.
6.3. Komisjoni koosolekuks ettevalmistatud dokumente ja muid asjassepuutuvaid materjale jagab esimees komisjoni liikmetega vähemalt viis tööpäeva enne koosoleku toimumist.
6.4. Esimees vastutab koosoleku juhtimise ja protokolli vormistamise eest.
6.5. Esimees võib kutsuda koosolekule eksperte, kes esitavad komisjonile otsuste vastuvõtmiseks vajalikku informatsiooni ja ettepanekuid. Kaasatud ekspertidel ei ole hääleõigust.
6.6. Komisjon võtab otsuseid vastu lihthäälteenamusega.
7. Komisjon või esimees otsustab ainevaldkondliku pädevuse õppeained kas
7.1. kinnitada – õpiväljundid vastavad ainevaldkondlike pädevuste õpiväljunditele ja nende saavutamine on võimalik, või
7.2. mitte kinnitada – õpiväljundid ei vasta või vastavad osaliselt ainevaldkondliku pädevuse õpiväljunditele ja nende saavutamine ei ole võimalik. Komisjon lisab otsuse põhjenduse ja annab soovitusi, kuidas tagada õpiväljundite vastavus ja nende saavutamine.
8. Komisjoni koosolekud ja esimehe ainuisikulised otsused, sh eriarvamused, protokollitakse, lisades igale otsusele põhjenduse ja soovitused lahendusteks. Protokollid kinnitatakse esimehe allkirjaga. Protokolli vorm on leitav ülikooli siseveebist.
9. Esimees tutvustab protokolli enne kinnitamist komisjoni liikmetele võimalike märkuste tegemiseks. Protokoll vormistatakse koosoleku toimumisest alates viie tööpäeva jooksul.
10. Esimehe ainuisikulise otsuse kinnitab protokollis esimees oma allkirjaga 10 tööpäeva jooksul, alates taotluse esitamisest. Komisjoni otsused kinnitab esimees protokollis oma allkirjaga 20 tööpäeva jooksul, alates taotluse esitamisest.
11. Kinnitatud protokollid esitab komisjoni esimees viivitamatult õppeosakonnale ja programmijuhile.
12. Juhul kui komisjoni liige loobub osalemast komisjoni töös, teavitab ta viivitamatult sellest dekaani, et tema asemele saaks määrata uue komisjoni liikme. Dekaan esitab uue liikme kandidaadi õppeprorektorile kinnitamiseks. Kui komisjoni liige ei osale komisjoni kolmel järjestikusel koosolekul, on esimehel õigus teha vastava teaduskonna dekaanile ettepanek komisjoni liikme välja vahetamiseks.
13. Komisjonil on õigus saada õppeprorektorilt oma ülesannete täitmiseks vajalikku teavet.
14. Komisjoni liige on oma hinnangutes eelarvamustevaba.